Operativní leasing

Jdi na LeasePlan

LeasePlan
Získat aplikaci Adobe Flash Player
 
 

Otázky a odpovědi

1. Je pravda, že se operativní leasing vyplatí jen velkým firmám?
- Našimi prvními zákazníky byly skutečně společnosti s větším vozovým parkem. Výhodnost operativního leasingu však jednoznačně začíná u počtu 10 aut ve firmě. Největší počet našich zákazníků tak tvoří společnosti střední a menší velikosti.

2. V čem konkrétně mi pomůže operativní leasing v praxi?
- Pomůžeme Vám hlavně ušetřit čas a peníze. Co však naši zákazníci oceňují nejvíce je zavedení systému a nastavení pravidel pro používání služebního vozu. Když řidič potřebuje nové pneumatiky či měl nehodu a nebo jen ztratil doklady, ví přesně co má dělat. Tímto Vám v praxi pomůžeme nejvíce.

3. Jaký je rozdíl mezi operativním a finančním leasingem?
- Operativní leasing je především služba, která pomáhá řidičům a celé firmě. Finance řeší samozřejmě také, ale není to ten hlavní bod. Hlavní myšlenkou operativního leasingu je především starost o běžný chod služebních vozidel. Finanční leasing je čisté profinancování vozidel bez dalších služeb. Principy obou produktů lze přirovnat k pořízení a péči o dům. V případě, že využíváte finanční leasing, tak je to podobné jako platit hypotéku a o vše související s domem se staráte sami. V případě operativního leasingu dostanete k hypotéce správce, který se postará o prasklou vodu, vyřídí pojišťovnu a ještě k tomu znovu vymaluje poničené zdi. Tím, že se o náklady na správce dělí více jak 1000 společností, můžeme za správu domu nebo teď už konkrétně vozidel nabídnout velmi i výhodné podmínky.

4. Chtěl bych využít operativní leasing pro 20 vozidel, které vlastním. Dá se v tomto případě uvažovat o operativním leasingu?
- Ano, prostřednictvím produktu zpětného leasingu lze vozidla převést na operativní leasing. Vozidla v majetku je možno odkoupit za hodnotu stanovenou Vaší společností (většinou za běžnou zůstatkovou účetní hodnotu, popř. jinou dohodnutou cenu) nebo v případě vozidel provozovaných v režimu finančního leasingu za zůstatkovou cenu stanovenou finančně-leasingovou společností. Náš kolega pak připraví kompletní dokumentaci a operativní leasing může začít.

5. Kdo nejčastěji používá operativní leasing?
- Společnost s 10 a více vozidly.

6. Jak mi pomůžete při dopravní nehodě na dovolené?
- V případě nehody doma či v zahraničí Vám pomůže naše asistenční služba. Asistenční služba je k dispozici 24 hodin denně. Zasahuje vždy v případě poruchy, nehody či odcizení vozu. Vozidlo je na místě opraveno či odvezeno do smluvního servisu, dle aktuálního stavu. V případě že vozidlo nemůže pokračovat v cestě, je na místo incidentu přistaveno náhradní vozidlo, které lze využívat až na tři až deset dní zdarma. Jako bonusovou službu obsahuje asistenční služba možnost zásahu i v případě pochybení na straně řidiče (dočerpání pohonných hmot do prázdné nádrže, „zabouchnuté“ klíče apod.)

7. Mám starosti s placením a ohlídáním faktur za údržbu, dneska už za 43 aut. Jak mi s tím dokážete pomoci?
- Měsíční fakturace je zajištěna v listinné a elektronické podobě s rozdělením do požadovaných nákladových středisek. Oproti stávajícímu objemnému počtu faktur měsíčně obdrží Vaše společnost maximálně 3 faktury měsíčně, tzn. fakturu za leasing všech aut pod správou společnosti LeasePlan, přefakturaci paliva od palivových společností, přefakturaci položek nezahrnutých v měsíční splátce leasingu (např. spoluúčast při pojistné události, atd.) Starosti s fakturami Vám tak zcela odpadnou.

8. Všude se dnes píše o špatném prodeji ojetin. Co pro mě může udělat operativní leasing?
- Ano, je pravdou že ojeté vozy jsou na svém historickém minimu. Možná právě proto naši klienti oceňují garantovanou zůstatkovou cenu v kalkulacích. Jednoduše řečeno, ať se na trhu ojetých vozidel děje s cenou cokoliv, od nás máte prodejní cenu jistou. Každý rok prodáme několik tisíc ojetých vozidel a tak víme, že garance zůstatkové ceny je především o znalosti místního trhu a především o dlouhodobé zkušenosti.

Zeptejte se...